Prezent na odejście z pracy

Podpowiadamy, co kupić na prezent na odejście z pracy?

Niech przygotowana przez Was pamiątka na odejście z pracy będzie wyjątkowa.

Dalej nie wiesz, co kupić na prezent na odejście z pracy?

Sprawdź jeszcze kilka pomysłów na prezent na zakończenie pracy

W pracy spędzamy większość naszego życia. Średnio przebywamy w niej od 8 do 12 godzin, więc jest to połowa naszego dnia. Ważne jest zatem, aby atmosfera w pracy była dobra i sprzyjała efektywnej pracy. Dlatego tak ważne są kontakty między ludźmi, które warto podtrzymywać.

Jednak wielu ludzi nie lubi swojej pracy z wielu powodów. Powody są różne: a to zły szef, niemili współpracownicy lub pensja za niska. Do tego dochodzi jeszcze kwestia samorozwoju i awansów. Jeśli pracownik nie widzi możliwości rozwoju lub od dłuższego czasu nie otrzymał propozycji premii, to jego niezadowolenie z pracy, a co za tym idzie - efektywność, spada jeszcze bardziej. Najczęściej taki pracownik podejmuje decyzję o zmianie pracy, na taką, która spełni jego oczekiwania. Są również sytuacje, gdy pracownik z przyczyn osobistych musi zmienić miejsce zamieszkania, wtedy jest zmuszony do odejścia z obecnej pracy.

Niezależnie od przyczyn odejścia z danej firmy, współpracownicy bardzo często przygotowują jakiś prezent na odejście z pracy od całego zespołu. Również przełożeni danej osoby decydują się wręczyć jej jakieś prezenty firmowe. Jeżeli pracownik był silnie związany z daną firmą, to i niech jego prezent na zakończenie pracy będzie bardziej spersonalizowany. Dlatego też niejednokrotnie dany zespół pracowników decyduje się na zakup karty podarunkowej np. do ulubionego sklepu z kawą czy herbatą lub vouchera na różne usługi. Takie vouchery i karty podarunkowe coraz częściej są postrzegane jako typowe prezenty firmowe. Jeżeli pracownik, który odchodzi z pracy, lubi np. wędkować, idealnym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu z akcesoriami wędkarskimi. Voucher kosmetyczny będzie natomiast dobrym prezentem dla kobiety, która lubi o siebie dbać. Takie prezenty dla pracowników są dobrym sposobem na pokazanie danemu pracownikowi, że będzie się go dobrze wspominać.

Pamiątka na odejście z pracy

Problematyczny może być sposób wręczenia vouchera. Dobrym pomysłem będzie zakup odpowiedniej książki lub zabawnej kartki z życzeniami, gdzie cały zespół złoży pamiątkowe podpisy, a w środku umieści voucher czy też kartę podarunkową. Szczególnie, jeśli mowa o sytuacji, w której składacie śmieszne życzenia z okazji przejścia na emeryturę

Z pewnością osoba odchodząca z pracy bardzo ucieszy się z takiego prezentu i będzie w przyszłości miło wspominać swoich współpracowników, a także szefa, którzy postanowili sprawić jej taką pamiątkę.

Zapisz się do newslettera