Prezenty na ślub

Co kupić na prezent na ślub? Pomysły na wyjątkowe upominki

 

Co kupić na prezent na ślub?

Najlepsze propozycje prezentów ślubnych

Wesele - długo przygotowywana uroczystość, biała sukienka - czekająca na panią młodą, dekoracje weselne i kosze kwiatów na sali, zabawa, na którą czeka każdy gość, oczepiny, podczas których niejeden zgubi swój but, wybór następnej młodej pary, liczne trunki płynące strumieniami i przepysznie słodki tort weselny. Czy może być coś piękniejszego? Pozostaje jednak jedna kwestia, a mianowicie prezent dla młodej pary. Wesele z całą pewnością nie może obyć się bez prezentu na ślub.

W obliczu weselnego ferworu, ogromu przygotowań i hałasu para młoda ani przez chwilę nie jest w stanie pomyśleć o tym, co dostanie od gości, dlatego prezent na ślub nie musi być wyszukanym, ekstrawaganckim i drogim podarunkiem, jeśli gościa zwyczajnie na to nie stać. Chociaż zwykle zaprasza się tylko bliskich, czasami bywa jednak tak, że powinność rodzinna lub inne zawiłości zmuszają nas do zaproszenia osób, z którymi nie ma się bliższego kontaktu. Prezent na wesele staje się wtedy ogromnym wyzwaniem. Co zatem będzie idealnym pomysłem na prezent na ślub w takim wypadku?

 

Dalej nie wiesz co kupić na ślub?

Sprawdź nasze inspiracje na prezenty ślubne

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że prezent na wesele a prezent na ślub cywilny powinien się nieco różnić. Wynika to z faktu, iż ten drugi zazwyczaj jest bardziej kameralny, jednak zważywszy na typowo państwowy charakter, poważny i wymuszający ukrycie dość nietypowego prezentu o nieregularnym kształcie. Kwiaty i na przykład vouchery wszelkiego rodzaju to idealne rozwiązanie. Małe, poręczne, a kartę podarunkową bez problemu można schować w torebce. Kościół zapewnia znacznie więcej przestrzeni i wydaje się, że toleruje więcej, ponieważ zapewne nie jedne fanaberie i szalone pomysły już widział. Ostatecznie można zostawić prezent w samochodzie i podczas, gdy para opuszcza kościół, jest czas na przygotowanie go do wręczenia.

Niezależnie jednak od tego, czy szykuje się prezent na ślub cywilny, czy konkordatowy należy pamiętać, aby był on dopasowany do potrzeb lub upodobań państwa młodych. Zanim podejmie się decyzję odnośnie do zakupu konkretnego przedmiotu, warto wybadać sytuację, co może się przydać – zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie było możliwości utrzymywania stałego kontaktu przynajmniej z jednym z państwa młodych, a stoi się przed koniecznością wyboru. Najrozsądniejszą i najbezpieczniejszą formą prezentu na ślub jest w takiej sytuacji z pewnością voucher. Możliwość dopasowania się do tzw. klucza wręczanych upominków jest wtedy bardzo duża, a także zyskuje się pewność, że prezent nie będzie chybiony – a tego zawsze warto unikać.

Żaden gość nie chce również, by jego prezent dla młodej pary powielił się lub był nietrafiony. podarowanie pieniędzy na ślub odchodzi do lamusa, chociaż jest całkiem wygodne z punktu widzenia obu stron. Podarowanie karty upominkowej wydaje się połączeniem obu wariantów, ponieważ z jednej strony daruje się coś niezdefiniowanego, co można zamienić na konkretną rzecz lub usługę, a z drugiej strony, nie są to papierki ze znakiem wodnym. Takim prezentem wskazuje się kategorię wykorzystania karty, ale istnieje pewna możliwość wyboru. Warto wziąć zatem pod uwagę korzyści płynące z zakup vouchera podczas wybierania oryginalnego prezentu na ślub.

Zapisz się do newslettera