Prezent na Walentynki

Co kupić na prezent na Walentynki? Pomysły na wyjątkowe upominki

Kto wymyślił Walentynki

Dzień zakochanych jest dziś tak mocno zakorzeniony w kulturze masowej, że wydaje nam się czymś oczywistym. Historia święta zakochanych jest jednak na tyle ciekawa, że warto ją trochę lepiej poznać. Wszystko zaczęło się od odważnego patrona zakochanych św. Walentego, który w III wieku wbrew cesarskiemu zakazowi udzielał ślubów młodym mężczyznom i ich wybrankom. Tym samym krzyżował wojenne plany władcy uważającego żonatych legionistów za słabych żołnierzy. Za karę wtrącono go do więzienia i stracono.

Kiedy obchodzi się Walentynki

Dzień zakochanych obchodzimy 14 lutego, czyli w dniu w którym Kościół Rzymskokatolicki wspomina męczeńską śmierć św. Walentego. Wybór akurat tego dnia nie jest przypadkowy. Data ta podobnie jak inne kościelne święta - ma swoją nieoficjalną historię. Przypuszcza się, że korzenie dnia zakochanych tkwią jeszcze w czasach pogańskiego Rzymu. Ten moment w roku starożytni Rzymianie uznawali za symboliczny początek wiosny. Do życia budziły się ptaki i ludzie. Jedni i drudzy rozpoczynali miłosne zaloty. W połowie lutego organizowano festyn ku czci boga płodności, podczas którego młodzi za pomocą losowania dobierali się w pary na czas święta.

Dlaczego obchodzimy Walentynki

Dlaczego ludzie w Europie już od czasów średniowiecza podtrzymują tradycję obchodzenia dnia zakochanych? Jego przeciwnicy podnoszą przede wszystkim kwestie komercjalizacji walentynek, które co roku przynoszą ogromne zyski producentom i sprzedawcom wszelkiego rodzaju kiczowatych ozdób oraz prezentów. Nie można się z tym nie zgodzić, ale sprowadzanie święta zakochanych jedynie do wydawania pieniędzy jest banalne. W ten sposób da się skrytykować prawie wszystko. Odpowiedź jest tymczasem prosta. Jak w przypadku każdego innego święta - świętujemy, bo po prostu sprawia nam to radość.

Jak obchodzimy Walentynki

Walentynki mogą być okazją do odważenia się na coś, co planujemy od dawna, na przykład wyznania miłości. Mogą też być inspiracją do zrobienia komuś bliskiemu niespodzianki. A dla niektórych stać się motywacją, aby jeszcze bardziej się postarać i zrobić razem coś, co ciągle odkładamy w czasie. Od dawna chcieliście iść do teatru, wyjechać gdzieś na weekend albo pójść na drogą kolację? Zróbcie to w Walentynki. Najważniejsze jest obustronne zadowolenie i wspólnie spędzony czas.

Co zrobić na kolacje na Walentynki

Nieodłącznym elementem wszystkich świąt jest jedzenie. Nic dziwnego, jedzenie to jedna z największych przyjemności w życiu. W Walentynki miłośnicy gotowania mają kolejną okazję, aby się wykazać. Aby nie przysporzyć sobie za dużo stresu i pracy warto sięgnąć po sprawdzone przepisy i ulubione dania, a wyjątkowy nastrój zbudować przez sposób ich podania. Udekorowany stół, dobre wino i romantyczne świece to klasyki, które nigdy się nie znudzą. Gdy brakuje Ci pomysłu na kolację, zrób włoski makaron. Dania z makaronem są proste, szybkie i pyszne. Jeśli naprawdę nie masz czasu ani ochoty na gotowanie to w ramach prezenty na Walentynki zamów pizzę albo sushi.

Co napisać w walentynce

Chyba nie ma na świecie osoby, której nie ucieszyłaby kartka walentynkowa. Nie ma powodu by nie wysłać jej każdemu, na kim nam zależy. W końcu nie tylko nasza druga połówka zasługuje na wyznania miłosne i rysowane serca. Miłe słowa skierujmy do naszych rodziców, dziadków, przyjaciół. Napiszmy za co jesteśmy im wdzięczni, co wnoszą do naszego życia. Jeśli nie chcemy być zbyt wylewni posłużmy się ulubionym aforyzmem o miłości albo autorskim wierszykiem miłosnym. Szczerość i poczucie humoru to recepta na najlepsze życzenia walentynkowe.

 

Co kupić na prezent na walentynki

Mówi się, że miłość powinniśmy okazywać sobie przez cały rok, a nie tylko w święto zakochanych. To prawda, ale czy taki dzień nie jest po prostu miłą okazją, aby spędzić czas ze swoja drugą połówką? Symboliczny prezent na walentynki - chociaż do kina, teatru czy na romantyczną kolację możemy się wybrać codziennie, przez cały rok, Walentynki działają na nas mobilizująco – często jesteśmy tak zabiegani, że cały czas odkładamy wspólne wyjście. Aż nagle przychodzi 14 lutego, dzień miłosnych wyznań, chwil tylko we dwoje oraz podarunków dla ukochanej osoby. Tylko jak wybrać ten idealny?

Prezent na Walentynki dla niej

Panowie co roku przechodzą przez to samo – z zalewu różu, serduszek i wszechobecnej słodyczy próbują wyłowić doskonały podarunek dla swojej ukochanej. Pluszowy miś jako prezent dla dziewczyny? Biżuteria w prezencie dla żony? Jeżeli jesteście przekonani, że to dobry pomysł, nic nie stoi na przeszkodzie. Ale czy to nie jest zbyt oklepane? Może Wasza druga połówka bardziej ucieszy się z karty podarunkowej do SPA, np. na słodki, czekoladowy rytuał. Również wspieranie jej hobby na pewno wywoła uśmiech na jej twarzy – może voucher na kurs tańca, fotografii albo gry na instrumencie? To walentynkowy prezent jednocześnie praktyczny i romantyczny. W końcu w miłości chodzi również o to, by słuchać się nawzajem i wspierać w spełnianiu marzeń.

Prezent na Walentynki dla niego

Szczególnie ciężki orzech do zgryzienia mają Panie. W końcu popularne czekoladki i bukiet czerwonych róż to nie jest raczej najlepszy pomysł na prezent na wlaentynki dla chłopaka. Jeżeli zależy Wam, aby Wasz gest był romantyczny, dołączcie kartkę z cytatem lub wierszem o miłości, a sam podarunek dopasujcie do gustu ukochanego. Lekcja nurkowania albo przejażdżka czołgiem jako prezent dla męża? Dlaczego nie! A może degustacja różnych gatunków piwa? Dla zestresowanego biznesmena sesja floatingu, swobodnego unoszenia się na wodzie w specjalnej komorze relaksacyjnej, będzie z pewnością świetnym pomysłem. Najważniejsze, aby prezent idealnie wpasował się w gust i charakter obdarowywanego, a nie okazję, na którą został wręczony. Pokaż mu, jak dobrze go znasz i że zależy Ci na jego szczęściu – czy może być coś bardziej romantycznego? Zakochani! W tym roku, zamiast wręczać sobie typowe, walentynkowe prezenty, postarajcie się podarować drugiej połówce szansę na spełnienie marzeń. Czy nie na tym powinno polegać Wasze święto? Warto się nad tym zastanowić!

Zapisz się do newslettera