Jak zapakować wino na ślub?

Ślub jest wydarzeniem wyjątkowym i jednym z najważniejszych dla pary młodej, jej rodziny oraz przyjaciół. Coraz częściej zdarza się tak, że z tej okazji państwo młodzi chcieliby dostać inne upominki niż tradycyjne kwiaty, po których nie ma śladu miesiąc po ceremonii.

Prezenty wręczane nowożeńcom są oznaką zaangażowania gości weselnych. W tym kontekście wino to bezpieczny, romantyczny i zarazem praktyczny prezent. Warunkiem jest jednak jego odpowiedni wybór i forma wręczenia. Aby mieć pewność, że prezent niepozostanie niezauważony, warto nieco poeksperymentować z jego opakowaniem. Głęboko zakorzenione w kulturze europejskiej, wino symbolizuje eliksir życia, błogosławieństwo, boży dar. Te wartości kojarzą się ze szczęściem i powodzeniem, których życzymy parze młodej.

Jakie wino wybrać na prezent ślubny?

Jeśli już zdecydowaliśmy się wręczyć nowożeńcom butelkę wina pozostaje nam kwestia jego wyboru. Setki nazw na sklepowych pułkach nie pomagają. Jak więc świadomie dokonać wyboru, tak aby było idealne na tę uroczystość? Wiele zależy od naszego budżetu. Przede wszystkim nie warto kupować najtańszych trunków, gdyż ich jakość nie będzie szła w parze z podniosłym nastrojem wydarzenia. Dobrej jakości wykwintne wina dostaniemy już za około pięćdziesiąt złotych. Warto też wybrać się do winiarni i poprosić o pomoc w wyborze osobę, która ma większą wiedzę w tym zakresie.

Jak zapakować butelkę wina na ślub?

Ważne jest nie tylko co, ale przede wszystkim jak wręczamy upominek. Należy więc zadbać o formę prezentu. W wypadku wina idealnie sprawdzi się drewniana skrzynka z dedykacją.

Może być to mała drewniana skrzynka wykonana własnoręcznie z dedykacją lub wygrawerowanymi życzeniami, która nawet po skonsumowaniu prezentu pozostanie ozdobą i miłym wspomnieniem po ceremonii. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, żeby wykonać taki prezent, na sklepowych półkach znajdziemy klasyczne, eleganckie opakowania, które chronią butelkę przed uszkodzeniami mechanicznymi, kuferki, skrzynie z niezbędnymi akcesoriami dla miłośników trunków. Dostępne są również pokrowce, które utrzymują niską temperaturę – chłodzą i dekorują jednocześnie.

Jeżeli zależy nam na niebanalnym, własnoręcznym opakowaniu prezentu, możemy użyć zwykłego szarego bądź ozdobnego papieru, obwiązać butelkę sznurkiem lub ozdobną kokardą, umieścić wyjątkową dedykację. Warto postarać się, aby jeszcze przed rozpakowaniem nasz prezent budził ciekawość i wyróżniał się wśród drobiazgów zapakowanych w sklepowe torebki.

Inną z propozycji jest owinięcie prezentu tiulem, koronką lub błyszczącą nicią. Butelkę można też „przebrać” w strój na wzór sukni ślubnej bądź garnituru. Będzie Ci do tego potrzebny jedynie biały oraz czarny papier, klej, taśma klejąca, wstążki tudzież cyrkonie i dużo wyobraźni. Jest to bardzo łatwy sposób na to jak zapakować wino a do tego niesamowicie efektowny. Miłośnicy robótek na drutach i wyrobów z filcu mogą również pomyśleć o samodzielnym zrobieniu oryginalnej torebki.

Dzięki takim opakowaniom wina sprawicie frajdę nie tylko sobie – realizacja jest bardzo przyjemna, przy tym możecie włączyć całą rodzinę do zabawy i popuścić wodzę wyobraźni, a także przede wszystkim sprawicie niebywałą radość parze młodej. Sami spróbujcie jakie to proste!

Jak zapakować wino na ślub?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera