Kurs robienia ozdób wielkanocnych

Wielkanocne pisanki często kojarzą się nam z dziecinnym malowaniem kurczaczków i baranków. Rozłożona w kuchni gazeta, pudełko farb, kubeczek z wodą – to typowy obraz polskiej kuchni przed świętami. Pamiętasz, ile frajdy dawało Ci kiedyś malowanie kolorowych zygzaków na jajach i wydmuszkach?

Czemu dziś, kiedy masz tylko kilka lat więcej, miałbyś odmówić sobie tej przyjemności? Malowanie pisanek to rytuał, który w kreatywny sposób wprowadza w świąteczny nastrój. Może warto w tym roku pójść o krok dalej? Wybierzcie się całą rodziną na kurs robienia ozdób świątecznych. Mogą wyjść z tego niezłe jaja! ????

Modny decoupage

Ciekawym pomysłem na przygotowanie się do tegorocznych świąt może być kurs robienia ozdób wielkanocnych. To przepis na dobrą zabawę i integrację całej rodziny. Wybierzcie się wspólnie na kreatywne warsztaty decoupage. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – które znaczy tyle, co „wycinać”. Technika ta stała się jednym z typowych kobiecych hobby, niezwykle popularnym m.in. na dworze Ludwika XV. Ozdabiano nie tylko meble, ale coraz częściej także mniejsze przedmioty, np. pudełka i przybory toaletowe.

Dziś moda ta powraca. Świat – w czasach globalizacji, kiedy dosłownie wszystko można kupić przez Internet – zachwycił się myślą tworzenia unikalnych, osobiście zdobionych przedmiotów. Wielkanoc to idealny moment, by uwolnić swoje pokłady kreatywności. Może warto połączyć modę z tradycją? Pisanki decoupage – kurs oryginalnego zdobienia mogą być niesztampowym pomysłem na te święta. W końcu to my malujemy nasz świat – w tym roku możesz przygotować prawdziwe jajka niespodzianki na Wielkanoc.

Pisanki wielkanocne – naturalnie!

Istnieje bardzo dużo prostych i równocześnie efektownych patentów na pisanki wielkanocne, dla których warto wybrać się na taki kurs. Ciekawym trikiem, o którym mało kto wie, jest malowanie jajek naturalnymi barwnikami. Czerwona kapusta wrzucona do garnka razem z pisankami zabarwi je na piękny niebieski kolor. Liście szpinaku zabarwią nasze wydmuszki na seledynowo, a zwykłe buraki z warzywniaka nadadzą im intensywną różową barwę. Nasze pisanki będą zabarwione na brunatny kolor dzięki barwnikom zawartym w cebuli. A to tylko podstawowe patenty, jakie powinien znać każdy, kto zabiera się za wielkanocne dekorowanie jaj. Kurs tworzenia zdobień wielkanocnych może być interesującą lekcją na całe życie.

Wielkanoc pełna patentów

Ozdoby na święta wielkanocne mogą być prawdziwymi dziełami sztuki. Trzeba tylko poznać odpowiednie narzędzia. Podczas kursu robienia ozdób wielkanocnych nauczysz się tworzyć wielkanocne ozdoby szydełkowe, które będą wyglądały obłędnie w wielkanocnym koszyczku i na świątecznym stole stole.

Ciekawym pomysłem na dekorację stołu podczas uroczystego niedzielnego śniadania będzie przygotowanie „jajecznych winietek”. Każdy z gości szybko odnajdzie swoje miejsce przy stole dzięki pięknej pisance ze swoim imieniem. Każda „pisanko-winietka” może być personalizowana – zainspirowana zainteresowaniami najbliższych. Na pisance z imieniem babci można namalować np. wałek do ciasta i wyjaśnić jej, że to właśnie ona robi najlepsze ciasta na świecie. U dziadka można narysować chociażby rycerza, który podpowie, że jego wiedza historyczna jest imponująca, a jego opowiadania mogą równać się baśniom braci Grimm.

W całym tym zabieganiu, cięciu, wyklejaniu, malowaniu i dzierganiu chodzi przecież o jedno – aby nasi najbliżsi poczuli się w te święta wyjątkowo. Kurs wielkanocnych zdobień ma również na celu zbliżenie Was do siebie. Rodzinna celebracja każdej, nawet najdrobniejszej rzecz, uczyni te święta wyjątkowymi.

Sprawdź kurs robienia ozdób świątecznych

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera