Oryginalne życzenia z okazji ślubu

Życzenia ślubne z reguły przyjmują dwie formy. Jedne są zwykle bardzo wylewne i trochę nieskładne, przypominające przysłowiowe lanie wody. Druga odsłona jest monosylabiczna, ograniczająca się do zdawkowego „w dniu ślubu z najlepszymi życzeniami”, wybąkanego przy tradycyjnym uścisku ręki lub buziaku w policzek.

W takiej sytuacji i tak składa się krótkie życzenia ślubne, ponieważ do państwa młodych ciągnie się zazwyczaj długa kolejka. Jeśli jednak chcemy, by nasze słowa skierowane do bliskich w tym najważniejszym dniu, składały się w piękne i oryginalne życzenia ślubne, musimy postarać się trochę bardziej.

Sposobów na życzenia dla młodej pary w dniu ślubu jest bardzo wiele i nie muszą sprowadzać się do kartek ślubnych z życzeniami lub życzeń ślubnych z humorem skopiowanych z Internetu.

Oczywiście inaczej będą brzmieć życzenia, gdy wybieramy się na ślub kościelny. Wtedy raczej nie można pozwolić sobie na zabawne powiedzonka i żarty. Na tę okazję bardziej odpowiednie będą stonowane życzenia ślubne, na przykład od rodziców, połączone z pięknym cytatem z pisma świętego. Śmieszne życzenia ślubne będą za to pasować idealnie do kartki z życzeniami na ślub cywilny.

Ciekawym pomysłem na utrwalenie życzeń z okazji ślubu jest wpisywanie życzeń ślubnych do księgi gości – zamiast stać w kolejce do świeżo upieczonego małżeństwa, zaproszeni goście będą wpisywać najpiękniejsze życzenia ślubne dla młodej pary do wcześniej przygotowanej księgi. Oczywiście jako pierwsze powinny widnieć życzenia ślubne od rodziców – to właśnie oni, jako najważniejsze osoby, mają pierwszeństwo przed życzeniami na ślub od matki chrzestnej czy ojca chrzestnego, który może zabłysnąć oryginalnymi życzeniami ślubnymi na wesoło, wpisując śmieszny cytat z książki Mario Puzo.

życzenia ślubne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnio: 4,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera