Prezent na imieniny

Co kupić na na imieniny? Pomysły na fajne imieninowe upominki

 

Co kupić na imieniny

Zobacz od czego zacząć szukając pomysłu na prezent imieninowy

Imieniny to szczególny dzień w naszej kulturze – obchodzone są w niewielu krajach, a chyba w żadnym tak hucznie, jak w Polsce. Warto zatem pielęgnować tę miłą tradycję i pamiętać przynajmniej o złożeniu życzeń w dniu świętego imiennika znajomego czy kolegi z pracy. Tym bliższym nam osobom, np. przyjaciołom czy członkom rodziny, warto również wręczyć jakiś miły upominek. Co jednak będzie odpowiednie na taką okazję? Z jednej strony, imieniny to nie urodziny czy Gwiazdka, prezent może być zatem nieco skromniejszy. Z drugiej strony – czy bukiet i czekoladki to nie za mało?

Przede wszystkim, jeżeli chcesz sprawić obdarowywanemu przyjemność i zostać pozytywnie zapamiętanym, zapomnij o sztampie! Nawet jeśli Twój tata codziennie nosi krawat, prawdopodobnie ma ich już wystarczająco wiele. Nie warto też ryzykować, jeżeli nie jest się pewnym gustu czy preferencji adresata prezentu. Nie wiesz, jakich kosmetyków używa koleżanka? W takim razie lepiej zdecyduj się na coś innego.

 

Fajny prezent na imieniny

czyli co kupić na prezent imieninowy

Zawsze warto najpierw zastanowić się, co lubi obdarowywana osoba. Twoja druga połówka uwielbia szybkie samochody? Może spraw mu możliwość przejażdżki sportowym autem, np. Lamborghini – to świetny pomysł na prezent dla chłopaka! Siostra kocha czekoladę? Może ucieszy ją voucher na degustację tej słodkiej przyjemności? Zapalonemu sportowcowi, który szuka dla siebie nowych wyzwań, możesz sprezentować próbne zajęcia np. ze wspinaczki czy jazdy konnej.

Możesz też spojrzeć na wybór prezentu od innej strony. Chcesz obdarować kogoś, kto dużo pracuje i żyje w ciągłym stresie? Zastanów się w takim razie nad kartą podarunkową do SPA albo na masaż. To dobry pomysł np. na prezent dla mamy – pokaż jej, że doceniasz jej codzienną, ciężką pracę! Takie relaksujące popołudnie pozwoli Twojej mamie na relaks i zregenerowanie sił. Parze znajomych możesz sprezentować np. voucher do dobrej restauracji – dla młodych zakochanych to fantastyczna okazja na wybranie się w nowe miejsce, a dla tych nieco starszych – mobilizacja do przypomnienia sobie bardziej romantycznego klimatu, niż domowa kolacja przed telewizorem.

Wybierając prezent na imieniny, trzeba zatem brać pod uwagę nie tylko upodobania obdarowywanego, ale też jego charakter oraz tryb życia, jaki prowadzi. Takie połączenie to gotowy przepis na udany podarunek!

Zapisz się do newslettera