Ręcznie robione kartki na Boże Narodzenie

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Już od kilku tygodni uświadamiają nam ten fakt sklepowe wystawy oraz reklamy telewizyjne. Kiedyś świąteczny czas był pełen magii, radości i życzliwości. Dziś, w natłoku codziennych spraw, gonitwy i trudu jaki wkładamy w sprostanie wszystkim obowiązkom, a także otaczającej nas komercji, zapominamy o prawdziwym duchu świąt.

W dobie nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych często nie pamiętamy o tak cudownie prostym i pięknym geście jakim jest wysłanie do rodziny bądź znajomych kartki świątecznej na Boże Narodzenie. Zamiast tego, przyzwyczailiśmy się już do wysyłania esemesów oraz interaktywnych kartek mailowych. W związku z tym, niejednokrotnie wysyłamy do kilku osób tę samą wiadomość tekstową przez telefon. Robimy to w pośpiechu, aby zaoszczędzić czas, a przy okazji nie zapomnieć o nikim. Jednak takie życzenia nie mają żadnej wartości. Nie przekazują prawdziwych serdeczności, płynących z głębi serca.

Czy nie sympatyczniej byłoby wysłać prawdziwą kartkę świąteczną? Nie przygotowywaną na ostatnią chwilę? Można by pomyśleć o bliskich wcześniej i spróbować wykonać ręcznie robioną kartkę na Boże Narodzenie.

Modny i doceniany nurt Slow Life propaguje takie uprzyjemniające życie rozwiązania. Zwolnienie tempa życia, przewartościowanie spraw. Propozycja kartek ręcznie robionych na Boże Narodzenie, może okazać się tematem do świetnej zabawy z dziećmi. Takie wspólne przedsięwzięcia zbliżają rodzinę. Można na chwilę zapomnieć o całym otaczającym nas świecie i oddać się świetnej zabawie, którą stanowi tworzenie tych małych arcydzieł.

Pomysłów na wykonanie ręcznie robionych kartek świątecznych jest wiele. Można wyciąć z kolorowego papieru różne świąteczne kształty i nakleić takie wycinanki na złożoną kartkę bloku technicznego. Do tego pięknie pasują różne wstążki i koronki przytwierdzone specjalnym klejem. Istnieje również możliwość zakupu gotowych naklejki. Wystarczy wtedy umieścić je na kolorowym papierze. Dodając do tego odrobinę brokatu, koralików lub cekinów, kartka będzie przepięknie błyszczeć i migotać.

W przypadku gdy, posiadamy trochę więcej umiejętności plastycznych, możemy pokusić się o namalowanie farbami zimowego widoczku albo narysowanie mikołajowych motywów. Bardzo elegancko i minimalistycznie będzie wyglądała kartka z grafiką wykonaną tuszem kreślarskim.

Ciekawą propozycją w przygotowaniu kartek, jest zastosowanie metody quilling. Polega ona na przyklejeniu do kartki zwiniętych w kształt spirali wąskich pasków papieru, jeden obok drugiego, tak aby powstał interesujący nas kształt. Można w ten sposób wyczarować zachwycający obrazek.

Ciekawą alternatywą może okazać się również metoda embossingu na gorąco. Polega ona na tworzeniu wypukłych ornamentów przy pomocy tuszu pigmentowego, pudru do embossingu i gorącego powietrza, które topi puder.

Zmyślną koncepcją może być także praca wykonana sposobem wydzierania kawałeczków papieru kolorowego. Ewentualnie można nakleić na całą powierzchnię kartki wyciętego kawałka papieru ozdobnego, a następnie udekorować go różnymi dodatkami.

Wśród powyższych metod, z pewnością każdy znajdzie tę najodpowiedniejszą dla siebie. Można również spróbować stworzyć swoją autorską technikę.

Nie należy zapominać o napisaniu na kartce życzeń świątecznych. Najpiękniejsze będą te ułożone przez nas samych. Mogą to być, np. wierszyki. Ale jeśli brak nam pomysłów, warto napisać po prostu kilka szczerych słów płynących z serca.

Kartki wykonane własnoręcznie będą jedyne w swoim rodzaju i z pewnością zachwycą każdego adresata. A nam sprawią wiele radości z wykonania ich, Dodatkowo, może te propozycje staną się inspiracją do przygotowania prezentów ręcznie robionych na Święta Bożego Narodzenia, np: wykonania albumu na zdjęcia przy zastosowaniu metody scrapbookingu lub szkatułki na biżuterię, ozdobionej metodą decoupage.

Miłej zabawy!

ręcznie robione kartki na boże narodzenie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
1 komentarz

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera