Wyjątkowe życzenia ślubne

Wybierając się na ślub, oprócz prezentu i kwiatów, powinniśmy pomyśleć też o życzeniach ślubnych. Krótkie życzenia ślubne składamy zaraz po ceremonii, przed kościołem. Wraz z prezentem dajemy kartki ślubne z życzeniami, więc powinny się tam znaleźć najpiękniejsze życzenia z okazji ślubu, jakie możemy wymyślić.

Jeśli kupimy gotowe kartki z życzeniami na ślub, nie będziemy musieli zastanawiać się nad tym jak wyrazić słowami nasze życzenia z okazji ślubu. Wystarczy wtedy się podpisać i umieścić datę tego wydarzenia, z dopiskiem: w dniu ślubu z najlepszymi życzeniami.

Jednak najpiękniejsze życzenia ślubne płyną z naszego serca. Dlatego warto poświęcić chwilę czasu i spróbować napisać samodzielnie piękne życzenia ślubne. Jakie życzenia na ślub?

Możemy zacząć od cytatu, np.:

1. „Ja jestem Twoja i Ty jesteś mój
i tak trwamy razem.
Przecież nie może być inaczej” – J.W. Goethe

2. „…i w księżycowym blasku promieni,
rwąc kwiaty marzeń na srebrnej mgle,
uwierzmy, żeśmy sercem złączeni,
w pierwszej miłości rozkosznym śnie” – A. Asnyk

3. „Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone
Niech je w przeciwną los potrąci stronę
One wbrew losom, w tym lub w tamtym świecie,
znajdą, przyciągną i złączą się przecie” – A. Fredro

Następnie można napisać nasze, oryginalne życzenia ślubne. Czego życzyć na ślubie? Najczęściej życzenia dla pary młodej w dniu ślubu to życzenia miłości na całe życie, szczęścia – aby sprzyjało, radości, zdrowia, dostatku, posiadania dzieci. Możemy ułożyć swoje piękne życzenia na ślub. Nie jest tak naprawdę istotne, czy to życzenia na ślub kościelny, czy życzenia na ślub cywilny.

Na weselach często praktykowane jest wystawienie przez państwa młodych księgi gości weselnych. Takie życzenia ślubne do księgi gości stanowią dla młodych pamiątkę na całe życie. W każdej chwili będą mogli ją otworzyć i przypomnieć sobie, kto przybył na ich wesele. To, jakie życzenia na ślub wybraliśmy, zostanie uwiecznione na zawsze.
Jakie będą życzenia w dniu ślubu, zależy też od tego jaki mamy status jako gość. Trochę inne będą życzenia ślubne od rodziców, czy życzenia na ślub od matki chrzestnej, a inne od znajomych. Znajomi jak najbardziej mogą pokusić się o wpisanie życzeń ślubnych z humorem. Zabawne życzenia na ślub możemy napisać sami, lub jeśli nie bardzo potrafimy rymować, wyszukać je w Internecie. Jest tam wiele śmiesznych życzeń ślubnych w formie wierszyków. Oto jedne z przykładowych życzeń ślubnych na wesoło:

„ Sprawa jest to niesłychana,
Pani chce poślubić Pana,
rzeczy są to niestworzone,
on chce pojąć ją za żonę,
więc gdy Pan ten wraz z tą Panią,
mężem z żoną już się staną,
niechaj będą parą zgraną!”

A to, czy życzenia się spełnią, zależy od szczęścia państwa młodych i od nich samych – od tego jak będą potrafili przezwyciężać trudne chwile, czy będą dla siebie wsparciem i czy ich miłość nigdy nie ustanie.

Wyjątkowe życzenia ślubne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera