Napisz list do Świętego Mikołaja

„Kochany Święty Mikołaju, proszę przynieś mi pod choinkę…” – tymi słowami, zaczyna się wiele listów adresowanych do znanego dzieciom na całym świecie starszego pana w czerwonym kostiumie. Ten ciepły i serdeczny człowiek ma długą siwą brodę i okrągły brzuszek. Jego nieodzownym atrybutem jest ogromny wór pełen prezentów.

W napisanie listu, dzieci, wkładają całe serce. Pełne nadziei skrzętnie wypisują lub rysują swoje wymarzone zabawki. Wierzą, że ukochany i wszechmocny staruszek spełni ich marzenia. Mówią, że Mikołaj ma wszystkie zabawki, a jeśli nie ma, to może je wyprodukować, bo ma wielką fabrykę zabawek.

Listy napisane przez dzieci, chętnie przechwytują rodzice. To dzięki wskazówkom zawartym w nim wiedzą, jaki prezent zakupiony pod choinkę sprawi najmłodszym największą radość.

W rzeczywistości, istnieje możliwość wysłania listu do Świętego Mikołaja. Dokładnie do tego, który mieszka w Laponii. Oczywiście jest to legenda, stworzona przez Markusa Rautio, fińskiego prezentera radiowego. Podawał on, że Mikołaj mieszkał na górze Korvatunturi, która swoim kształtem przypominała ucho. Można tam było usłyszeć życzenia wszystkich dzieci. Obecnie za miejsce zamieszkania Mikołaja uważa się pobliże Rovaniemi. To tu w latach 80. powstała jego wioska.

Adres Świętego Mikołaja

Santa Claus
Tahtikuja 1, Arctic Circle 96930
Rovaniemi, Finland

Do krainy Świętego Mikołaja przychodzi każdego roku rekordowa liczba listów Pracownikami poczty są elfy, których pomoc jest nieoceniona. Sortują one wiadomości od dzieci z całego świata. Każde dziecko może wysłać tam swój list. W odpowiedzi otrzyma pocztówkę od Świętego Mikołaja z pieczątką koła podbiegunowego. Taka kartka stanowi z pewnością wartościową pamiątkę dla najmłodszych, a także wzbudza bezcenne wrażenie magii oraz powrotu do dzieciństwa u dorosłych.

Miasto Świętego Mikołaja, a dokładniej wioska, znajduje się kilka kilometrów od Rovaniemi, w północnej Finlandii. Dom, ukochanego przez wszystkich darczyńcy, to piękna chata ze strzelistymi wieżyczkami, oświetlona niczym z bajki. Wizyta w tym miejscu może skończyć się niezapomnianym przeżyciem, a mianowicie spotkaniem, rozmową i zrobieniem sobie zdjęcia z prawdziwym Świętym Mikołajem.

A póki co, napisz list do Świętego Mikołaja i daj się ponieść magii świąt! Istnieje również alternatywa dla tych, którzy chcieliby skontaktować się z rodzimym Mikołajem. W takiej sytuacji należy wysłać list do Srebrnej Góry, która jest oficjalną polską wioską Świętego Mikołaja.

Adres polskiego Świętego Mikołaja

Biuro listów do Świętego Mikołaja
ul. Górne Miasto 3a
57-215 Srebrna Góra

Bliższa odległość może także zachęcić do sprawienia niezwykłej radości dziecku i wybraniu się w to niezwykłe miejsce. Czekają tam na najmłodszych nie lada atrakcje. Przede wszystkim mogą napisać list na świątecznej papeterii i osobiście wręczyć go Mikołajowi. Elfy wraz ze Śnieżynką oraz Reniferem pomogą w wykonaniu przeróżnych, mikołajowych zadań, takich jak: malowanie ozdób choinkowych i przybijaniu pieczęci Świętego Mikołaja. Opowiedzą oni także legendę o sympatycznym staruszku w czerwonym stroju, roznoszącym prezenty, a Pani Mikołajowa poczęstuje gości świąteczną herbatką i słodką niespodzianką. Dzieci po wykonaniu swoich obowiązków otrzymają imienny Certyfikat Pomocnika Świętego Mikołaja.

Napisz list do Świętego Mikołaja

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera