Pomysł na randkę – wizyta w salonie wirtualnej rzeczywistości VR dla dwojga

Zastanawiacie się nad oryginalnym pomysłem na randkę? Spacery, wycieczki za miasto, kolacje w drogich restauracjach już się Wam znudziły? A może szukacie czegoś ekstra na pierwsze spotkanie? Jeśli oboje uwielbiacie dobrą zabawę, interesuje Was świat wirtualny, a dodatkowo lubicie kino, to rozszerzona rzeczywistość i filmy 360 w salonach wirtualnej rzeczywistości są idealną opcją, by pójść krok dalej i internetowe wiadomości z Facebooka zamienić na wirtualne gry w technologii VR.

Świat wirtualny wokół nas

Technologia VR to obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń – wirtualne życie właśnie stało się faktem!

Wirtualny świat tworzony jest za pomocą specjalnego sprzętu. Są nim mechanizmy sprzężenia zwrotnego, fotele, ale przede wszystkim gogle do wirtualnej rzeczywistości. Technologia VR i okulary VR uzbrojone w 2 ekrany zapewniają widzenie stereoskopowe, co czyni filmy 360 możliwym do odtworzenia. Świetnie sprawdzą się też jako okulary do gry, zatem mogą stanowić wymarzony prezent dla graczy. HTC VIVE oraz OCULUS RIFT to modele, które świetnie sprawdzą się jako okulary właśnie dla graczy.

W poszukiwaniu salonu wirtualnej rzeczywistości

Gdzie znajdziemy salony wirtualnej rzeczywistości? Miasta, w których rozszerzona rzeczywistość nie jest już tylko marzeniem graczy, ale stała się faktem, to między innymi Białystok, Gdańsk, Toruń, Wrocław czy Katowice. Najwięcej tego typu miejsc znajdziemy w stolicy – wirtualna Warszawa kusi mnogością możliwości przeniesienia się do najbardziej niezwykłych zakątków świata, co wiąże się z napotkanymi na naszej drodze postaciami z gier czy filmów. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki – jedyne, czego potrzebujemy to wirtualne gogle.

Przed pójściem do wybranego salonu, warto zorientować się, jakie motywy przewodnie oferuje. Być może spotkamy ulubioną postać naszej drugiej połówki? Zebranie informacji na ten temat może się okazać całkiem pomocne. Dodatkowo istotne jest, by wziąć pod uwagę, czy gogle do wirtualnej rzeczywistości nie sprawią uczucia dyskomfortu chłopakowi lub dziewczynie. Chociaż producenci dokładają wszelkich starań, by okularnicy również mogli korzystać z VR okularów, nie powinniśmy naciskać, gdy rzeczywistość wirtualna nie przypadnie do gustu naszemu partnerowi. Wirtualny świat jest przede wszystkim gratką dla graczy, co warto wziąć pod uwagę podczas planowania randki.

Spójrz przez okulary wirtualne

Rozszerzona rzeczywistość i wirtualne okulary, które jeszcze niedawno były celem i marzeniem producentów gier i ich odbiorców, stały się realną zabawką w rękach nie tylko dorosłych. Nie można zignorować wpływu, jaki okulary wirtualne mają na nasz wzrok i umysł. Rozsądne podejście do sprawy, powinno być zarówno złotym środkiem, jeśli chodzi o ucieczkę w wirtualny świat od szarej codzienności, jak i oryginalnym rozwiązaniem na pierwszą randkę. Bo jak lepiej poznać drugą osobę, niż w obliczu zagrożenia życia, kiedy ściga nas wygłodniałe zombie?

Zobacz okulary do wirtualnej rzeczywistości

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
1 komentarz

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera