Warsztaty kulinarne jako oryginalny pomysł na prezent dla dzieci

Raz na jakiś czas nie tylko rodzice stają przed trudnym wyborem odpowiednich prezentów dla swoich dzieci.

Prawie każdy z nas w bliskim otoczeniu posiada maluchy, które wszystko już mają i nigdy nie wiadomo, co im podarować, aby były zadowolone i nie znudziły się zbyt szybko. Zakup kolejnej zabawki, choćby najfajniejszej, mija się z celem. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że dziecko bardzo podobną już ma i po godzinie zabawy rzuci ją w kąt.

Dlatego naszym pomysłem na oryginalny prezent dla malucha jest nauka gotowania dla dzieci. To prezent, który nie tylko pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka, ale sprawi mu też mnóstwo frajdy. Gama warsztatów kulinarnych dla dzieci jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy. Poniżej przedstawiamy kilka argumentów, dla których warto zainteresować się ofertą szkół gotowania dla dzieci.

Karta podarunkowa na kurs gotowania dla dzieci

Prezent odpowiedni dla maluchów w wieku od 3 do 10 lat. Czas i poziom trudności przygotowywanych dań jest oczywiście dostosowany do możliwości dziecka, a nad bezpieczeństwem w kuchni czuwa doświadczony instruktor, więc mamy pewność, że nasza pociecha spędzi przyjemnie czas i nie stanie jej się żadna krzywda.

Voucher na zajęcia kulinarne dla dzieci

Prezent, który ma na celu przede wszystkim zabawę, ale warto pamiętać, że ogromnym atutem jest tu także walor edukacyjny – dzieci od najmłodszych lat poznają zdrowe produkty, uczą się posługiwać kuchennymi przyrządami i już po pierwszej lekcji chcą pomagać w gotowaniu rodzicom.

Warsztaty gotowania dla dzieci

Warsztaty takie mogą odbywać się zarówno bez rodziców, jak i w ich obecności, tak aby dziecko czuło się pewnie. Zwykle jednak maluchy są tak zaaferowane i dumne z dań, które ugotowały, że mamę i tatę zapraszają wyłącznie na degustację. Zabawy kulinarne dla dzieci to także wspaniały sposób na niejadka – podczas warsztatów maluch poznaje wiele nowych smaków i z większą ochotą zjada potrawy, które sam przygotował.

Kurs gotowania dla dzieci online

Idealny sposób na pokazanie dziecku, że smartfon, tablet czy komputer to urządzenia, które można wykorzystać nie tylko do rozrywki i często bezmyślnego przesuwania palcem po ekranie. To również doskonała opcja dla młodszych dzieci, które gotowania będą się uczyć bez stresu, we własnej bezpiecznej kuchni, za pomocników mając rodziców albo brata lub siostrę.

Voucher na warsztaty cukiernicze dla dzieci

Świetny pomysł na prezent na dzień dziecka. W tym dniu i tak zwykle kupujemy dzieciom słodycze, a o wiele ciekawszym pomysłem jest danie dziecku szansy na spróbowanie własnych sił w cukiernictwie. Wycieczka do manufaktury cukierków, własnoręcznie ukręcona wata cukrowa czy produkcja czekoladek w wymarzonych kształtach to atrakcje, o których maluch będzie opowiadać tygodniami.

Voucher na warsztaty kulinarne dla młodzieży

Opcja nieco droższa i dla zdecydowanie starszych dzieci, jednak jeśli latorośl interesuje się kuchnią i lubi gotować na co dzień w domu, to warto tę pasję rozwijać. Być może po powrocie z takiego wakacyjnego kursu zamiast jajecznicy na śniadanie, zaserwuje rodzinie bardziej wykwintne dania lub nawet zapragnie być w przyszłości szefem kuchni.

Warsztaty kulinarne dla dzieci

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
1 komentarz

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera