Oryginalny pomysł na prezent dla dziecka o artystycznej duszy – voucher na wakacje w siodle

Potrzebny jest Ci pomysł na wyjątkowy prezent dla młodego marzyciela? Zastanawiasz się, jaki oryginalny prezent pomógłby mu rozwijać w sobie artystyczne pasje, pozwolił inspirująco spędzić czas i zagwarantował piękne wspomnienia na wiele lat? Nasza propozycja to karta podarunkowa do klubu jeździeckiego! Jazda konna to niezwykła, rozwijająca ciało i ducha przygoda, a także odpoczynek od codziennych obowiązków i wszechobecnej technologii.

Super prezenty dla dzieci – wypoczynek w siodle

Nie ma wątpliwości, że voucher do stadniny koni ucieszy każdego małego marzyciela. W końcu kto z nas nie śnił o przeżyciu niezwykłej przygody, przemierzaniu świata na grzbiecie dzielnego rumaka, byciu przez chwilę jak Indiana Jones? Karta podarunkowa do klubu jeździeckiego może być sposobem na spełnienie największych dziecięcych marzeń. Czas spędzony w siodle może być niezwykłą inspiracją, okazją do zbliżenia się do natury, szansą na nabranie większej pewności siebie, a być może nawet pierwszym krokiem w kierunku wieloletniej pasji.

Wakacje w siodle – podaruj dziecku smak przygody

Obozy jeździeckie, czyli tak zwane wczasy w siodle, to najlepszy sposób na wakacyjną nudę. Każdy turnus organizowany jest przez profesjonalny ośrodek jeździecki i certyfikowanych instruktorów jazdy konnej. W trakcie obozu dzieci mają szansę na intensywną naukę jeździectwa, zazwyczaj trwa ona kilka godzin dziennie. Wczasy w siodle to jednak nie tylko przejażdżki konne – to także nauka pielęgnacji zwierząt, czas spędzony w stadninie, ciekawe wykłady i pogadanki na temat koni i jeździectwa. W końcu jest to również czas na poznanie nowych przyjaciół, dzielących tę samą pasję. Nawiązywanie przyjaźni ułatwiają ogniska, gry i zabawy integracyjne organizowane przez kluby jeździeckie. Rajdy konne, które często są nieodłącznym elementem obozu, pozwalają obudzić w dziecku zalążek zdrowej rywalizacji, odwagi i przygody.

Wczasy w siodle – dla kogo będzie to odpowiedni prezent

Z wakacji w siodle mogą korzystać zarówno dzieci, które nigdy nie miały styczności z jeździectwem, jak i te, które mają już pewne doświadczenie w tej dziedzinie. Dla początkujących przewiduje się naukę od podstaw – lekcje na lonży (linie, na której instruktor prowadzi konia), które może uwieńczyć pierwsza przejażdżka konna.

Dla dzieci, które mają już doświadczenie w jeździectwie, organizowane są bardziej zaawansowane zajęcia. W zależności od stopnia zaawansowania mogą to być: samodzielna przejażdżka konna, jazda konna w terenie czy rajdy konne.

Nie jesteś pewien, czy wakacje w siodle będą odpowiednim prezentem? Boisz się, że dziecko może nie polubić tak łatwo jazdy konnej? W takim wypadku możesz zdecydować się na skróconą wersję wczasów, czyli weekend w siodle. Krótki pobyt pozwoli dziecku szybko ocenić, czy jeździectwo to sport stworzony właśnie dla niego. Weekend w siodle organizowany jest często o różnych porach roku, dzięki niemu możliwa jest więc jazda konna zimą, na przykład w czasie zimowych ferii.

Zobacz naukę jazdy konnej dla dzieci

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
1 komentarz

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera